Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... cum fac sa vind un teren de 2 ani incit sa platesc ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

cum fac sa vind un teren de 2 ani incit sa platesc impozit mai mic???

am un teren intravilan cam de 2 ani si vreau sa stiu care ar fi solutiile pentru al vinde incit sa platesc impozit mai mic?
L-ai cumparat, mostenit, ai acceptat o donatie, l-ai uzucapat ???
l-am cumparat cu aproape 2 ani in urma.
sergionel, utilizator

l-am cumparat cu aproape 2 ani in urma.
incearca sa-l declari intravilan arabil . Impozitul este cu mult mai mic decit intravilan curti-constructii
la ce fel de "impozit' te referi? la taxele notariale sau la impozitul perceput de autoritatea locala?