Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Ce este Custom Clearance?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Ce este Custom Clearance?

Buna ziua,

Vroiam sa va intreb ce reprezinta termenul de "Custom Clearence" (vamuire - din ce am gasit pe google)? Mentionez ca intentionez sa infiintez o firma care sa se ocupe de importuri iar producatorul ma intreaba daca firma mea are aceasta abilitate. Are legatura cumva cu codul caen?

Multumesc.
"Custom Clearence" = formalităţi de vămuire

Detalii :
[ link extern ]

www.avocatnet.ro/articol_435...