avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 773 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Ce este Custom Clearance?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Ce este Custom Clearance?

Buna ziua,

Vroiam sa va intreb ce reprezinta termenul de "Custom Clearence" (vamuire - din ce am gasit pe google)? Mentionez ca intentionez sa infiintez o firma care sa se ocupe de importuri iar producatorul ma intreaba daca firma mea are aceasta abilitate. Are legatura cumva cu codul caen?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:03, 14 Aprilie 2018
"Custom Clearence" = formalităţi de vămuire

Detalii :
[ link extern ]


www.avocatnet.ro/articol_435...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

S-a schimbat ceva la codul caen? ioanatodi ioanatodi Buna ziua Va rog sa imi trimiteti pe email ioanatodi@yahoo.com codul CAEN in vigoare. Pe google tot am gasit CAEN rev 2 2012 si sunt in ceata .... s-a ... (vezi toată discuția)
Returnare rochii cumparate online refuzata Romilian Romilian Buna ziua, am si eu nevoie va rog de o lamurire privind achizitia unor rochii de pe un site romanesc. Prietena mea si-a comandat cateva rochii selectand doar ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa costincri costincri BUNA ZIUA VREAU SA INFIINTEZ PFA.PENTRU ACEASTA AS VREA SA STIU CARE SUNT DOCUMENTELE NECESARE SI DACA SE POATE OBTINE AUTORIZATIA-PFA PE DOMENIUL ... (vezi toată discuția)