avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Masina uk inscrisa pe ro
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Masina uk inscrisa pe ro

Masina uk inscrisa pe ro Recent mi-am facut finantare la o masina in u.k la vara vreau sa aduc masina acasa sa o inscriu pe romania,insa am vazut ca exista posibilitate sa iti respinga cerera la rar,insa eu vreau sa mi platesc ratele si le am la zi,exista totusi posibilitate sa i
Ultima modificare: Miercuri, 11 Aprilie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Mlpp , utilizator 18:19, 11 Aprilie 2018
Concret care este intrebarea dv?
Exista proiect legislativ depus in vederea interzicerii circulatiei pe drumurile publoice nationale a vehiculelor cu volan pe dreapta
Vreau sa stiu daca pot inscrie masina pe ro,chiar daca este in leasing,platesc rate lunare iar in acte eu sunt propietar. Multumesc

ynocentta a scris:

Concret care este intrebarea dv?
Exista proiect legislativ depus in vederea interzicerii circulatiei pe drumurile publoice nationale a vehiculelor cu volan pe dreapta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema masina uk catalins2 catalins2 Buna ziua , am un prieten care a cumparat in uk o masina , pe care vrea sa o aduca in ro si sa o inmatriculeze , problema este ca la 2 zile dupa ce a cumparato ... (vezi toată discuția)
Modificare masina cu volan pe dreapta adusa din anglia leorot leorot Intentionez sa cumpar o masina din Anglia cu volan pe dreapta. 1.Stie cineva daca in acte se mentioneaza ca masina are volan pe dreapta ? 2. Daca montez ... (vezi toată discuția)
Interzicere drept circulatie Radu Dumi Radu Dumi Salutare tuturor , am nevoie de o opinie , parere. Acum 7 ani am lucrat in UK mi-am achizitionat o masina cu volan pe dreapta , datorita unor probleme parinti ... (vezi toată discuția)