Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Penalitati
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Penalitati

Buna ziua,
Pentru intarzieri la plata, cumparatorul va plati penalitati de 0,1% din valoarea facturii neachitate.
Am achitat la scadenta 2500 lei din total factura 2610 lei. Penalitatile pentru intarzieri vor fi calculate la 110 lei sau la total factura 2500 lei?
Daca plata sumei de 2500 lei a fost realizata in termen legal,se vor aplica penalitati numai la suma diferenta ,respectiv asupra sumei de 110 lei
ynocentta, utilizator