Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Oferta salarizare calculata gresit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Oferta salarizare calculata gresit

ziua, in 2017 pe data de 15 Iulie am semnat o noua oferta de salarizare cu aplicabilitate începând cu 1 August 2017. Pana in acest moment actul nu a fost luat in calcul din cauza unei erori. L am rugat pe angajator sa facă regularizarea si acesta mi a spus ca anul contabil/financiar 2016 a fost închis si nu se poate. Este posibil așa ceva ? Dacă nu, către ce avocat trebuie sa ma îndrept ?multumesc
CataMard, utilizator
Dupa ce ati solicitat in scris angajatorului regularizarea salariului conform ofertei de la 01.08.2016 si aveti raspunsul acestuia va puteti adresa instantei. Cu alte cuvinte - mai intai notificati in scris angajatorul. Daca acesta refuza regularizarea salariului si platile aferente la satat atunci se face actiune in instanta pentru "obligatia de a face". Aveti la dispozirtie 3 ani calculati de la data de 01.08.2016 pentru a va cere drepturile.
Cab.av. IRINA BUDA, Avocat