avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Oferta salarizare calculata gresit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Oferta salarizare calculata gresit

ziua, in 2017 pe data de 15 Iulie am semnat o noua oferta de salarizare cu aplicabilitate începând cu 1 August 2017. Pana in acest moment actul nu a fost luat in calcul din cauza unei erori. L am rugat pe angajator sa facă regularizarea si acesta mi a spus ca anul contabil/financiar 2016 a fost închis si nu se poate. Este posibil așa ceva ? Dacă nu, către ce avocat trebuie sa ma îndrept ?multumesc
Ultima modificare: Joi, 12 Aprilie 2018
CataMard, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cab.av. IRINA BUDA , Avocat 19:35, 12 Aprilie 2018
Dupa ce ati solicitat in scris angajatorului regularizarea salariului conform ofertei de la 01.08.2016 si aveti raspunsul acestuia va puteti adresa instantei. Cu alte cuvinte - mai intai notificati in scris angajatorul. Daca acesta refuza regularizarea salariului si platile aferente la satat atunci se face actiune in instanta pentru "obligatia de a face". Aveti la dispozirtie 3 ani calculati de la data de 01.08.2016 pentru a va cere drepturile.
Ultima modificare: Joi, 12 Aprilie 2018
Cab.av. IRINA BUDA, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Omisiune - acordare spor de vechime + ce se poate face ? oanaportar oanaportar Buna ziua ! O problema ce tine de atributiile salariatului de la Resurse Umane: - la data de 01.07.20016 un coleg a trecut la o alta transa de vechime - ... (vezi toată discuția)
Acordare corecta a unui spor de vechime EleB EleB Am un salariat care a fost angajat anterior venirii mele la firma si care a fost incadrat cu sporul de vechime corect - 10%. In anul 2009 urma sa beneficieze ... (vezi toată discuția)
Achizitii licitatii dmbarbascu dmbarbascu CE SALARIU CONSIDERATI CA TREBUIA SA IAU IN CALCUL 1250 SAU 1450? Am participat la o licitatie deschisa online,licitatia a fost publicata in 14.12.2016 avand ... (vezi toată discuția)