Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Compensare legala insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Compensare legala insolventa

Buna ziua,

Cum opereaza compensarea legala in baza art. 90 din L. 85/2014?
Operatiunea compensarii este supusa controlului administratorului judiciar? Sunt necesare ordinele de compensare in acest caz putand semnatura administratorului?

Buna ziua,

Astfel cum prevedere articolul invocat de dvs. compensarea poate fi constatata de catre administratorul/ lichidatorul judiciar.
Solicitati in scris administratorului judiciar compensarea creantelor reciproce.

Toate cele bune,