Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Coproprietari
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Coproprietari

Bunica mea cat si mama mea si cu mine figuram toate trei ca si coproprietare in indiviziune a unei case la tara. Daca bunica mea a murit in urma cu trei luni si eu vreau sa vand casa se poate face doar facand masa succesorala si daca si mama este de acord? Va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra.
Da. Trebuie dezbătută succesiunea după bunica.
Dupa dezbaterea succesiunii puteti vinde, va trebuie certificat mostenitor,cadastru si CF.