avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 936 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere tip catre ITMB
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere tip catre ITMB

Buna ziua. As dori si eu sa solicit eliberarea contractului de munca de la ITMB. Cum procedez? Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:31, 28 Octombrie 2009
tudorvaleriu a scris:

Domnule Director,
Subsemnatul __________ domiciliat in (adresa completa cu nr. telefon si adresa e-mail) salariat la SC ______________ va rog sa-mi eliberati o copie dupa contractul individual de munca, deoarece angajatorul nu mi-a inmanat un exemplar.
Data _____ Semnatura __________
Domnului Director al ITB Bucuresti


Va multumesc.
freeelis a scris:

1. Inainte de a adresa aceasta cerere ar trebui sa stie la ce inspector/inspectoare este arondat angajatorul ...

2. Despre ce firma este vorba, poate va ajut eu :)

:offtopic:
cererile formulate verbal cam greu sunt acceptate de catre ITM. ;)

Lasati..
1. Poate angajatorul nici nu are CIM la ITM ;)
2. Chiar atat de prost ma credeti?=D>
:offtopic:
cerere formulata verbal=cerere scrisa?:stunned:
Mephisto a scris:

freeelis a scris:

1. Inainte de a adresa aceasta cerere ar trebui sa stie la ce inspector/inspectoare este arondat angajatorul ...

2. Despre ce firma este vorba, poate va ajut eu :)

:offtopic:
cererile formulate verbal cam greu sunt acceptate de catre ITM. ;)

Lasati..
1. Poate angajatorul nici nu are CIM la ITM ;)
2. Chiar atat de prost ma credeti?=D>
:offtopic:
cerere formulata verbal=cerere scrisa?:stunned:


In mesajul meu nu cred ca scrie faptul ca v-am facut prost ... daca stiti ce aveti de facut nu cred ca mai are rost sa puneti intrebari pe forum si apoi sa denaturati raspunsurile date.

Nu cred ca in ITMB exista un inspector care sa va accepte o cerere facuta verbal pentru eliberarea carnetului de munca ..... IRU care lucreaza cu aceasta institutie va pot spune daca exista asa ceva ... totul se face scris si se da un termen de cel putin 2 saptamani pana la ridicarea carnetului de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carnet de munca pierdut de itm bucuresti nicoletaneagu nicoletaneagu Buna ziua, am si eu o problema forte grava. La una din firmele la care le tin contractele de munca si personalul, un fost angajat al nostru, mi-a adus ... (vezi toată discuția)
Eliberare carte de munca dupa demisie Buna,
Am si eu o intrebare: legal, dupa cate zile de la inmanarea demisiei angajatorul este obligat sa elibereze cartea de munca ? (vezi toată discuția)
Carnet de munca si ultimul cim D-ele-A D-ele-A Buna ziua Vreau sa ma inscriu pt sustinerea unui examen pe post, si printre actele necesare exista si mentiunea \'\'carnet de munca si ultmul CIM, in copie si ... (vezi toată discuția)