Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere tip catre ITMB
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere tip catre ITMB

Buna ziua. As dori si eu sa solicit eliberarea contractului de munca de la ITMB. Cum procedez? Va multumesc anticipat.
tudorvaleriu a scris:

Domnule Director,
Subsemnatul __________ domiciliat in (adresa completa cu nr. telefon si adresa e-mail) salariat la SC ______________ va rog sa-mi eliberati o copie dupa contractul individual de munca, deoarece angajatorul nu mi-a inmanat un exemplar.
Data _____ Semnatura __________
Domnului Director al ITB Bucuresti

Va multumesc.
freeelis a scris:

1. Inainte de a adresa aceasta cerere ar trebui sa stie la ce inspector/inspectoare este arondat angajatorul ...

2. Despre ce firma este vorba, poate va ajut eu :)

:offtopic:
cererile formulate verbal cam greu sunt acceptate de catre ITM. ;)

Lasati..
1. Poate angajatorul nici nu are CIM la ITM ;)
2. Chiar atat de prost ma credeti?=D>
:offtopic:
cerere formulata verbal=cerere scrisa?:stunned:
Mephisto a scris:

freeelis a scris:

1. Inainte de a adresa aceasta cerere ar trebui sa stie la ce inspector/inspectoare este arondat angajatorul ...

2. Despre ce firma este vorba, poate va ajut eu :)

:offtopic:
cererile formulate verbal cam greu sunt acceptate de catre ITM. ;)

Lasati..
1. Poate angajatorul nici nu are CIM la ITM ;)
2. Chiar atat de prost ma credeti?=D>
:offtopic:
cerere formulata verbal=cerere scrisa?:stunned:

In mesajul meu nu cred ca scrie faptul ca v-am facut prost ... daca stiti ce aveti de facut nu cred ca mai are rost sa puneti intrebari pe forum si apoi sa denaturati raspunsurile date.

Nu cred ca in ITMB exista un inspector care sa va accepte o cerere facuta verbal pentru eliberarea carnetului de munca ..... IRU care lucreaza cu aceasta institutie va pot spune daca exista asa ceva ... totul se face scris si se da un termen de cel putin 2 saptamani pana la ridicarea carnetului de munca.