avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1241 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit national agricol - ridicare ipoteca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit national agricol - ridicare ipoteca

Buna ziua,
As dori si eu un sfat.
Doresc ridicarea unei ipoteci instituite in 1945 de catre " Credit National Agricol".
Acesta institutie nu mai exista si nu stiu cine este succesorul sau. Cum as putea afla pentru a solicitata dovada ridicarii ipotecii sau daca actionez prin instanta sa stiu pe cine exact citez ca si parat.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: legalmgm , utilizator 23:09, 27 Octombrie 2009
Buna ziua,
Am avut o speta in legatura cu "Societatea Creditul Funciar Urban Bucuresti".
verificati in decretele de nationalizare banci, industrie.
Daca a fost nationalizata (foarte probabil) succesorul actual este Statul Roman prin Min. Finante Publice.
Cu stima,
Expert judiciar Eugen Marcov

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credit national agricol - ridicare ipoteca alissa_francesca alissa_francesca Buna ziua, As dori si eu un sfat. Doresc ridicarea unei ipoteci instituite in 1945 de catre \" Credit National Agricol\". Acesta institutie nu mai exista si ... (vezi toată discuția)
Ajutor recuperare bani goldfish goldfish buna ziua, din nou vin la dvs ca sa imi fiti alaturi si sa ma sprijiniti. as dori sa va intreb urmatorul lucru: exista un apartament cumparat de la stat - ... (vezi toată discuția)
Bancã naþionalizatã Marta Tot Marta Tot Un imobil este ipotecat în 1939 la Creditul Funciar Urban, pe o perioadă de 30 de ani. Instituţia bancară respectivă a fost naţionalizată în 1948., ... (vezi toată discuția)