Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit national agricol - ridicare ipoteca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit national agricol - ridicare ipoteca

Buna ziua,
As dori si eu un sfat.
Doresc ridicarea unei ipoteci instituite in 1945 de catre " Credit National Agricol".
Acesta institutie nu mai exista si nu stiu cine este succesorul sau. Cum as putea afla pentru a solicitata dovada ridicarii ipotecii sau daca actionez prin instanta sa stiu pe cine exact citez ca si parat.
Va multumesc
Buna ziua,
Am avut o speta in legatura cu "Societatea Creditul Funciar Urban Bucuresti".
verificati in decretele de nationalizare banci, industrie.
Daca a fost nationalizata (foarte probabil) succesorul actual este Statul Roman prin Min. Finante Publice.
Cu stima,
Expert judiciar Eugen Marcov