Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere

Buna ziua ! Mama mea a lucrat la un magazin metalo-chimico si in vinerea mare a plecat cu 20 de minute mai devreme si patronu a auzit ca a plecat a doua zi mama sa dus normal la seviciu si i-a spus patronului ca va sta 20 de minutepeste program nui problema si patronu a spus pune cheiele pe masa esti libera . La o saptamina dupa eveniment a chemato patroana sa dischute . Si ia spus ca nu ii incheie contractu pana ce clienti nu isi platesc datoriile . Mama si-a anuntat clienti ce aveau datori sa mearga sa isi plateasca datoriile . Apoi a fortato sa isi dea demisia ca ei nu ii incheie contractul. Mama doar ca sa scape de ei ca apoi aparea cu absențe nemotivate a semnat . Ce se putea face pana in momentu semnari demisiei. Patroni nu voiau sa ii incheie contractu si sa o dea in somaj. A lucrat 7-8 ani la dânșii si nu i-a acceptat o zi de concediu medical . Sa dus cu concediu medical la patroni si a zis sa nu te vad cu concediu medical la mn . Iati concediu de odihna .
Cornel Vasile, Consilier juridic
La ce data a incetat c.i.m.?

Mama dvs a primit si decizia de incetare a c.i.m. ? Daca da, la ce data ?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele
Concediere

@ Georgiana025

Nu , nu a primit decizia
========

In acest caz,sa solicite in scris sa i se comunice decizia de incetare a c.i.m.