Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme din cauza bunicii mele: a făcut un testament ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme din cauza bunicii mele: a făcut un testament în favoarea nepoților de frate, nu a mea. Pot ataca testamentul?

Mama mea a decedat in 2004, iar bunica mea ( mama mamei mele) a decedat in 2006, Am vrut sa fac succesiunea dupa bunica mea dar am patit ceva foarte urat. Bunica mea a lasat un testament prin care in loc sa imi lase averea ei mie caci sunt fiul fiicei sale) a lasat averea copiilor fratelui ei , adica verilor mamei mele, deci nepotilor ei de frate cum ar veni. Eu ce pot face in aceasta situatie, pot ataca testamentul bunicii mele moarte? Si pot sa-i dau in judecata pe verii mamei mele care au facut succesiunea dupa bunica mea?
Manuela Rășină, administrator
Daca sunteti asa sigur de ce ne mai ocupati timpul?
Am intrebat, am cerut si eu o parere, domnule adimanea.