Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Venituri din dividende SRL pe perioada concediului de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Venituri din dividende SRL pe perioada concediului de crestere a copilului

Exista riscul suspendarii indemizatiei de crestere a copilului daca persoana aflata in concediu de crestere a copilului realizeaza venituri din dividende obtinute de la firma proprie ?
Sunt aspecte care trebuie avute in vedere/tinut cont in aceasta privinta ?

Multumesc!
Cel mai bine intrebati la ANPIS, intrucat legislatia nu mentioneaza expres ce venituri se pot sau nu realiza pe durata CCC.

ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială
[ link extern ] /