Forum Discuţii juridice Executare silită poprire banca
Discuție deschisă în Executare silită

poprire banca

M-am trezit cu contul sotului blocat. Mi s-a spus ca e de la un credit neplatit din 2003 insa sotul stie ca a platit ultima rata. Mi se pare un timp f lung din 2003 sa blocheze conturile chiar acum . Mai multe detalii nu mi s-au dat insa doar de unde e creditul. Ce ciudat e ca acea banca a avut sotul cont acum 4 ani si nu l-au anuntat nimic , ca are datorii ceva. Se poate face ceva in acest sens oare? Chitante de plata la ultima rata nu mai avem...Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Foarte multe detalii încă nu am. Mi s a spus doar ca este vb de un credit din 2003 neplatit. Soțul stie ca a avut un credit de 900 lei însă l a platit. Acum s ă pus poprire de 2500 lei. Problema este ca noi nu stam la adresa din buletin si nu știu dacă s ă trimis ceva instintari. Executorul când l am contactat mi a spus sa i au legătură cu cei de la eos. Am vb cu o doamnă dar nu prea vrea să îmi deblocheze contul chiar dacă aș vrea să plătesc în rate, ca nu ii convine sa plătesc o rată de 100 cat imi permit. Mi se pare totusi ca a trecut prea mult timp din 2003 pana acum
Acum vreo 7 8 ani sa zic soțul si a deschis cont la bcr si nu i s a spus că ar avea vreo datorie. Chiar am folosit contul. O singură chestie mai ciudată ă fost ca mi s au retras odată vreo 200 lei si mi au spus că e comision la un cont mai vechi dar nu pot vedea mai multe. Chiar nu știu ce să fac. Sa mai insist sa plătesc în rate. Am o sumă de bani în cont de care am mare nevoie. Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~