avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită poprire banca
Discuție deschisă în Executare silită

poprire banca

M-am trezit cu contul sotului blocat. Mi s-a spus ca e de la un credit neplatit din 2003 insa sotul stie ca a platit ultima rata. Mi se pare un timp f lung din 2003 sa blocheze conturile chiar acum . Mai multe detalii nu mi s-au dat insa doar de unde e creditul. Ce ciudat e ca acea banca a avut sotul cont acum 4 ani si nu l-au anuntat nimic , ca are datorii ceva. Se poate face ceva in acest sens oare? Chitante de plata la ultima rata nu mai avem...Va multumesc
Cel mai recent răspuns: soryna21 , utilizator 23:34, 18 Aprilie 2018
~ Conținut șters la cerere ~
Foarte multe detalii încă nu am. Mi s a spus doar ca este vb de un credit din 2003 neplatit. Soțul stie ca a avut un credit de 900 lei însă l a platit. Acum s ă pus poprire de 2500 lei. Problema este ca noi nu stam la adresa din buletin si nu știu dacă s ă trimis ceva instintari. Executorul când l am contactat mi a spus sa i au legătură cu cei de la eos. Am vb cu o doamnă dar nu prea vrea să îmi deblocheze contul chiar dacă aș vrea să plătesc în rate, ca nu ii convine sa plătesc o rată de 100 cat imi permit. Mi se pare totusi ca a trecut prea mult timp din 2003 pana acum
Acum vreo 7 8 ani sa zic soțul si a deschis cont la bcr si nu i s a spus că ar avea vreo datorie. Chiar am folosit contul. O singură chestie mai ciudată ă fost ca mi s au retras odată vreo 200 lei si mi au spus că e comision la un cont mai vechi dar nu pot vedea mai multe. Chiar nu știu ce să fac. Sa mai insist sa plătesc în rate. Am o sumă de bani în cont de care am mare nevoie. Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema cu o firma de recuperare ContSters118932 ContSters118932 Buna Ziua. Sa va spun \"mica\" poveste. Sora mea a facut acum multi ani un credit si dupa aceea,pana in 2008 a facut cateva refinantari,ultima fiind la ... (vezi toată discuția)
Proces cu firma de recuparari creante mariusgrigoriu mariusgrigoriu buna. am luat un credit de la BRD in 2005 de vreo 4500E. am platit doar o parte, BRD a cesionat contractul catre EOS KSi care ma tot suna si ma ameninta de ... (vezi toată discuția)
Probleme cu firma de recuperari creante lore69 lore69 In anul 2005 am luat un credit de nevoi personale fara giranti de la BCR.Am platit ratele pana in sept2006 dupa care nu am mai putut platii.In anul 2007 in ... (vezi toată discuția)