Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical pt o interventie chirurgicala ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical pt o interventie chirurgicala nedecontata CAS

Buna ziua. In cazul unei interventii chirurgicale nedecontata CAS (abdominoplastia pt refacere muschi drepti abdominali si hernie ombilicala) cum se obtine concediul medical? Cine il elibereaza si care este numarul maxim de zile ce pot fi luate?

Multumesc
Parascan, utilizator
Ai rezolvat ceva cu concediu medical? M-am lovit și eu de problema ta, după doua intervenție chirurgicala îmi da concediu cu cod de Indemnizație 01-boala obișnuită. Mulțumesc