avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical pt o interventie chirurgicala ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical pt o interventie chirurgicala nedecontata CAS

Buna ziua. In cazul unei interventii chirurgicale nedecontata CAS (abdominoplastia pt refacere muschi drepti abdominali si hernie ombilicala) cum se obtine concediul medical? Cine il elibereaza si care este numarul maxim de zile ce pot fi luate?

Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 18 Aprilie 2018
Parascan, utilizator
Cel mai recent răspuns: Florinis , utilizator 21:27, 1 August 2018
Ai rezolvat ceva cu concediu medical? M-am lovit și eu de problema ta, după doua intervenție chirurgicala îmi da concediu cu cod de Indemnizație 01-boala obișnuită. Mulțumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doua intervenții chirurgicale în doua săptămâni - cm Florinis Florinis Bună ziua, as dori un sfat în căzut meu, am suferit doua intervenții chirurgicale în doua săptămâni, una laparoscopic și una clasica, primul ... (vezi toată discuția)
Operație hernie inghinală, cod indemnizație 01 ( boală obișnuită) alexx37 alexx37 Buna ziua, am fost internat din camera de urgenta pt hernie inghinala unilaterala, a treia zi am fost operat, totul a decurs in regula ! Pe concediu medical mi ... (vezi toată discuția)
Am avut o interventie chirurgicala de hernie de disc si mi s-a ... Conina Conina Am avut o interventie chirurgicala de hernie de disc si mi s-a dat concediu medical pt cod 01 iar codul de boala 651 atat pe perioada spitalizarii cat si pe ... (vezi toată discuția)