Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Eliberare adeverinta venituri brute
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Eliberare adeverinta venituri brute

buna ziua, am o intrebare: am un caz in ceea ce priveste eliberarea unei adeverinte privind venituri brute anteriaore datei de 01.04.2001. in venitul brut omul a beneficiat de ore festive, ore suplimentare, ore noapte, sporuri vechime, conditii grele, periculoase. Contributia la pensia suplimentara nu a fost calculata la toate aceste componente. Este necesar eliberarea adeverintei in forma ceruta de om pentru dosarul de pensie chiar daca nu s-a platit pensie suplim. pe brut?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Eliberarea adeverintei trebuie sa fie facuta in conformitate cu documentele aflate in gestiunea angajatorului.