Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un articol de lege ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un articol de lege conform ...

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un articol de lege conform caruia as putea sa informez un salariat care doreste sa iasa la pensie ca incepand cu data de 01.04.2001 tot ce tine de salariu (sporuri, ore suplimentare, prime) s-au declarat in declaratia 112 si ca aceste informatii de afla in baza de date a Casei de Pensii si nu mai trebuie sa prezinte adeverinta pentru sporuri, ore de noapte, ore suplimentare.

Va multumesc.
Nu exista un articol de lege conform caruia puteti informa un salariat care doreste sa iasa la pensie ca incepand cu data de 01.04.2001 tot ce tine de salariu (sporuri, ore suplimentare, prime) s-au declarat in declaratia 112 si ca aceste informatii de afla in baza de date a Casei de Pensii si nu mai trebuie sa prezinte adeverinta pentru sporuri, ore de noapte, ore suplimentare.

Potrivit legii, inca mai este obligatorie eliberarea adeverintei.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc