Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire de la 2 banci
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire de la 2 banci

Buna ziua
Am 1/3 poprire pe salariu de la 2 banci diferite,si as vrea sa stiu daca dintr-un salar de 1500 net pot sa-mi opreasca 1/6 ,daca s-ar acumula.As vrea sa stiu cum se procedeaza in asemenea cazuri.
Avand in vedere ca sunt mai multi creditori, ei pot urmari in mod cumulat maximum 1/2 din salariu.