avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 731 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire de la 2 banci
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire de la 2 banci

Buna ziua
Am 1/3 poprire pe salariu de la 2 banci diferite,si as vrea sa stiu daca dintr-un salar de 1500 net pot sa-mi opreasca 1/6 ,daca s-ar acumula.As vrea sa stiu cum se procedeaza in asemenea cazuri.
Cel mai recent răspuns: MihailZC , utilizator 15:31, 18 Aprilie 2018
Avand in vedere ca sunt mai multi creditori, ei pot urmari in mod cumulat maximum 1/2 din salariu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire salariu pentru datorii card neachitate bobutanumihail bobutanumihail am avut la o banca un credit si un card de credit pe care nu le-am mai platit.am fost executat silit prin executor judecatoresc prin poprire pe salariu(prin ... (vezi toată discuția)
Poprire pe salariu de la 3 banci gabriela_1986 gabriela_1986 Am primit o instiintare de poprire pe salariu pentru un angajat care mai are deja 2 popriri. Este vorba de 3 credite contractate de la banci diferite, in ... (vezi toată discuția)
Poprire pe pensie ContSters174553 ContSters174553 buna ziua!am incheiat un contract la o cooperativa de credit,unde coplatitori sunt socrii mei si girant un amic.deoarece nu am mai putut plati ratele au pus ... (vezi toată discuția)