Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... inchiriere camin cultural nefunctional de 25 de ani, ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

inchiriere camin cultural nefunctional de 25 de ani, în ruină, pentru destinatie industriala

Avem un Camin cultural ce nu a mai fost folosit de 25 de ani, proprietatea publică a comunei, Se poate închiria, în scopul produceri subansamble auto? se poate schimba destinaţia acestua, având în vedere că este aproape o ruină!
Exista posibilitatea privind propunerea schimbarii destinatiei unor imobile apartinand domeniului public, din imobile cu destinatia de camin cultural in imobile cu alta destinatie .
Puteţi să-mi indicaţi şi cadrul legal? Mulţumesc!
- Legea 215/2001 a administratiei publice locale
- Legea nr. 213 din 17 noiembrie 1998 privind bunurile proprietate publică
- HG .... privind atestarea domeniului public al judetului Neamt precum si al municiilor, oraselor si comunelor;
Vă mulţumesc!