Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Depasire
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Depasire

Masina politiei mergea cu 30-35 km pe ora, am intrat in depasire depe linie discontinua si am revenit pe linie continua,ma oprit si mia luat permisu pe 30 de zile,ce pot face ca lucrez ca sofer angajat ,eram in timpul serviciului,am vreo sansa sal iau mai repede
Î-mi pare rău , am înţeles situaţia ,chiar dacă faceţi contestaţie nu ve-ţi avea câstig de cauză ( poliţiştii ar fi trebit să înţeleagă conjuctura faptei , dar interesul lor este de a face "planul ", încă se mai merge pe principiul accesta !)
puteti face plangere contraventionala, cu certificatul de grefa scos de la judecatorie va duceti si va recuperati permisul pana la o hotarare definitiva din partea instantei.