Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Va rog, am primit buletinul de determinare a locurilor de munca - conditii periculoase si vatamatoare-de la DSP ( ptr. personalul administrativ) suntem azil de batrani, personalitate juridica, subordonata Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Caras Severin ,
Intrebarea mea este daca ptr.acordarea sporurilor, trebuie aprobare de la Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Caras Severin ,
MUltumesc.
In acest caz, DGASPC - ordonatorul de credite - , cu consultarea sindicatelor reprezentative la nivel de unitate/sindicatelor afiliate la o federație reprezentativă pe grup de unități/sector sau, după caz, a reprezentanților salariaților, în limita prevederilor din Regulamentul-cadru,vb]va decide nominalizarea personalului care beneficiază de spor pe locuri de muncă, categoriile de personal, mărimea concretă a sporului, precum și condițiile de acordare.