Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Propietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Propietate

Buna ziua. Am un tata alcoolic cronic o sora la psihiatrie. un frate si inca o sora, suntem 4 frati. Avem un ap cu 4 camere si vreau sa fac in asa fel sa trec ap pe numele fratelui cum sa fac? MULTUMESC
trandafir2, moderator
Pe numele cui se afla apartamentul?
Faceti contract de V-C pe numele fratelui. Este modul in care nu poate fi atacat actul de catre ceilalti.
pe numele tatalui
Doar tatăl poate face acte de transfer a apartamentului