Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stimulent de insertie pana la 3 ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stimulent de insertie pana la 3 ani

Bună ziua!! Pe 19 august fetita mea implineate 2 ani acum sunt in CCC.. vreau sa ma introrc la serviciu mai devreme cu 60 de zile pentru a beneficia de stimulentul de insertie.. problema este ca la un alt loc de munca.. cum trebuie sa procedez cu jobul anterior?? Trebuie neaparat sa ma intorc acolo sau pot beneficia oricum de stimulent!! Va rog sa ma invatati cum sa procedez daca se poate.. mulțumesc
Incetati c.i.m. la vechiul angajator si va incadrati la noul.

data de incetare a vechiului c.i.m. = data inceperii activitatii la noul loc de munca.