Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulentul de inserție creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulentul de inserție creștere copil

Buna ziua,am o fetiță de 1 an și 9 luni și mă voi întoarce la serviciu cu minim 60 zile mai devreme pentru a beneficia de stimulentul de inserție întrebarea mea este daca nu mă întorc la același angajator cum trebuie să procedez trebuie să fac cererea de reantoarcere la ultimul loc de muncă și apoi să îmi dau demisia sau cum trebuie să procedez.va multumesc
La vechiul angajator : Depuneti cerere de incetare a suspendarii c.i.m. si, totodata , cerere de incetare a c.i.m. - fie cu acordul partilor, fie prin demisie.

La noul angajator : incheiati c.i.m.