Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sarcina si somajul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sarcina si somajul

sunt insarcinata in 6 luni si urmeaza sa fiu data in somaj in urma restructurarii postului.vreau sa stiu daca ma afecteaza la cartea de munca ,in cazul in care eu am contract de munca fara nici o zi lipsa din 1.02.2009.asta inseamna ca as face un an neintrerupt abia la 1.02.2010.Ma afecteaza la indemnizatia pt copil?Sau se considera continuare la cartea de munca ?
gata .s-a rezolvat.am fost la AJOFM am depus dosarul si ma incadrez.am sa iau banii .si indemnizatia.pana la urma a trebuit sa ma duc sa aduc semnaturi de la toate firmele pe unde am lucrat ca fara ele nu s-a putut.si stiti pt ce atata alergatura?pt 9 ani vechime si 2 saptamani de umblat cu dosarul in dinti ,m-i sa dat la somaj 28.5 lei in plus.:(#-o asa ca.....bafta multa in continuare celor care sunt in situatie ca a mea