Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate are voie o persoana sa ma filmeze pe strada si sa ma ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

are voie o persoana sa ma filmeze pe strada si sa ma puna pe Facebook, denigrându-mă?

este legal sa fiu filmata de o persoana necunoscuta si postata pe feizbuk?si bineinteles a incercat sa ma jigneasca fara motiv.are voie fara sa stiu macar ca ma filma??
Manuela Rășină, administrator

Petruta Ivaniuc a scris:

este legal sa fiu filmata de o persoana necunoscuta si postata pe feizbuk?si bineinteles a incercat sa ma jigneasca fara motiv.are voie fara sa stiu macar ca ma filma??

as dori macar sa stiu daca e contra legii cea facut aceasta persoana la adresa mea.sa stiu sa o pot informa ..spunetimi ce sa fac.multumesc
Nu e ilegal sa filmezi pe cineva pe strada. Daca v-a denigrat atunci puteti sa ii cereti daune morale in civil.