avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... venitul corect pt concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

venitul corect pt concediu medical

am si eu o rugaminte daca ma moate ajuta cineva sa imi calculeze exact cat ar trebui sa iau pe luna septembrie in care am fost in medical toata luna cu codul 01,deci 75%. stiu ca se iau veniturile din ultimele 6 luni,asadar brut martie 1010 lei,aprilie 1070 lei,mai 1037 lei,iunie 908 lei,iulie 838 lei,august1208 lei.mentionez ca in perioada asta am mai fost in concediu medical in lunile iulie si august,nu stiu daca conteaza.cat ar trebui sa iau in mana?
Cel mai recent răspuns: titiana , utilizator 14:49, 28 Octombrie 2009
ma intereseaza cum se calculeaza concediul de odihna,ca sa mi pot calcula eu pt cele 10 zile.
iar cm 08 nu se impoziteaza,dar cas 10,5% se iau?
Salariul de incadrare pe ultimele 3 luni / nr. total de zile lucratoare din cele 3 luni (56 de zile iulie, august ,sept )
Se aplica cas 10.5% la 600 lei (salariul min)
Ultima modificare: Miercuri, 28 Octombrie 2009
titiana, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calculul concediului de maternitate Claudia Carmen Claudia Carmen Am si eu o nelamurire in legatura cu banii pe care ar fi trebuit sa-i primesc pe concediul de maternitate. In data de 01.06.2009 am intrat in concediu de ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal si postnatal kokoleta88 kokoleta88 Va rog mult daca puteti sa imi calculati cam cati bani ar trebui sa iau pt concediul prenatal si postnatal sau sa imi explicati cum se calculeaza. am un ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu de risc cristina micuta cristina micuta as vrea sa aflu cati bani trebuie sa iau in concediu de risc maternal daca media pe ultimele 6 luni a iesit 1276 brut.Ce impozite imi opreste?Va multumesc. (vezi toată discuția)