Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... venitul corect pt concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

venitul corect pt concediu medical

am si eu o rugaminte daca ma moate ajuta cineva sa imi calculeze exact cat ar trebui sa iau pe luna septembrie in care am fost in medical toata luna cu codul 01,deci 75%. stiu ca se iau veniturile din ultimele 6 luni,asadar brut martie 1010 lei,aprilie 1070 lei,mai 1037 lei,iunie 908 lei,iulie 838 lei,august1208 lei.mentionez ca in perioada asta am mai fost in concediu medical in lunile iulie si august,nu stiu daca conteaza.cat ar trebui sa iau in mana?
ma intereseaza cum se calculeaza concediul de odihna,ca sa mi pot calcula eu pt cele 10 zile.
iar cm 08 nu se impoziteaza,dar cas 10,5% se iau?
Salariul de incadrare pe ultimele 3 luni / nr. total de zile lucratoare din cele 3 luni (56 de zile iulie, august ,sept )
Se aplica cas 10.5% la 600 lei (salariul min)
titiana, utilizator