Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Concurs tip loterie
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Concurs tip loterie

Buna ziua, vreau sa organizez un concurs de tip loterie in care participantii trebuie sa cumpere un bilet de participare de 5 lei de exemplu si la extragere sa castige un premiu in valoare de 1000 lei de exemplu. Exista posibilitatea de a crea asa ceva? Cum ar trebui sa procedez? Unde ar trebui sa inscriu concursul? Ce cadru legal imi trebuie?
[ link extern ] /
Oficiul National pentru Jocuri de Noroc
Multumesc frumos!