Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii urgent NZSST la declaratia de somaj pt timp de munca ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

urgent NZSST la declaratia de somaj pt timp de munca partial

Am intalnit o situatie la care nu gasesc raspuns:
o persoana cu timp partial 2h/zi intr-o luna de 21 zile lucratoare,
-ore norma in luna: 168
-nr ore lucrate: 30
-nr ore suspendate:12
-din care in somaj tehnic:12
-nr zile suspendate OUG 28/2009: AICI APARE PROBLEMA!!!!!

Cate zile trebuie sa trec la ultima rubrica? Am incercat cu 1.5 (12/8) si nu ma lasa, cu 6 (12/2h pe zi) nici atat. Cum se poate rezolva problema asta??????????

Interventie moderator: Colegii de la Contabilitate salarii au mai multa experienta in intocmirea declaratiilor. Am mutat topicul aici.
Nu s-a confruntat nimeni cu o asemenea situatie pana in prezent?
Eu sunt nevoita sa fac manual declaratia si nu o pot completa corect.
incercati cu nr. ore norma luna = 42; nr zile suspendate OUG 28/2009 = 6 (inteleg ca atatea zile a fost in somaj tehnic). si vedeti daca aveti ultima versiune de program 10.5.3 (daca aveti 10.5.1 nu e buna).
Da intradevar, eu aveam versiunea 10.5.1. Am download-at versiunea cea mai recenta si a functionat.

Multumesc pt ajutor!