avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii urgent NZSST la declaratia de somaj pt timp de munca ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

urgent NZSST la declaratia de somaj pt timp de munca partial


Am intalnit o situatie la care nu gasesc raspuns:
o persoana cu timp partial 2h/zi intr-o luna de 21 zile lucratoare,
-ore norma in luna: 168
-nr ore lucrate: 30
-nr ore suspendate:12
-din care in somaj tehnic:12
-nr zile suspendate OUG 28/2009: AICI APARE PROBLEMA!!!!!

Cate zile trebuie sa trec la ultima rubrica? Am incercat cu 1.5 (12/8) si nu ma lasa, cu 6 (12/2h pe zi) nici atat. Cum se poate rezolva problema asta??????????


Cel mai recent răspuns: flori9 , utilizator 11:14, 30 Octombrie 2009
Interventie moderator: Colegii de la Contabilitate salarii au mai multa experienta in intocmirea declaratiilor. Am mutat topicul aici.
Nu s-a confruntat nimeni cu o asemenea situatie pana in prezent?
Eu sunt nevoita sa fac manual declaratia si nu o pot completa corect.
incercati cu nr. ore norma luna = 42; nr zile suspendate OUG 28/2009 = 6 (inteleg ca atatea zile a fost in somaj tehnic). si vedeti daca aveti ultima versiune de program 10.5.3 (daca aveti 10.5.1 nu e buna).
Da intradevar, eu aveam versiunea 10.5.1. Am download-at versiunea cea mai recenta si a functionat.

Multumesc pt ajutor!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nzsst la declaratia de somaj pt timp de munca partial flori9 flori9 La declaratia de somaj, in conditii de somaj tehnic am urmatoarea situatie: o persoana cu timp partial de munca de 2h/zi, timp normal de lucru 8h. In ... (vezi toată discuția)
Valoare cm la decl de cas in conditiile somajului tehnic flori9 flori9 Pt declaratia de cas in conditiile somajului tehnic la un angajat cu timp partial de lucru, la contract de munca 4 se mai trece si 5 (pt ST), ca eu am incercat ... (vezi toată discuția)
Declaratii somaj august Vioreld Vioreld salutare. am si eu niste nelamuriri cu noile declaratii la somaj. daca am un salariat cu part-time 1 ora/zi, in somaj tehnic in luna august (21 zile ... (vezi toată discuția)