Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune ne realizata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune ne realizata

Buna ziua,
Bunica mea a murit acum 23 de ani, in urma ei au ramas 2 copii.Tatal meu si un frate. Dupa bunica mea nu s-a efectuat succesiunea. . Ambii frati locuiesc la aceeasi adresa, in case separate. Fratele tatalui meu foloseste 3/4, iar tatal meu 1/4. Unchiul meu nu doreste realizare succesiunii. Ce se poate face in cazul acesta?
Foarte simplu se poate solicita in instanta dezbaterea succesiunii,iesirea din indiviziune etc.Tot ce aveti de facut este sa consultati un avocat.
Multumesc, pentru raspuns !