Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Proprire pe salar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Proprire pe salar

Buna ziua,

Daca am un credit la o banca, 2 carduri de cumparaturi la 2 banci diferite si 8 credite la IFN-uri diferite si nu am posibilitatea sa platesc niciunul din ele.
Pe langa solutia de a ma sinucide, ce imi propuneti sa fac ?

Daca imi pun toate proprire pe salar ? Cum o sa se imparta ?
DoubleL94, utilizator
Buna seara . Eu sant la a doua poprire pe salariu si din cate stiu mai mult de 50% nu au voie sa ti opreasca indiferent de cate credite ai. Pt. 1 singur se opreste o treime si pt mai multe 50%.