Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot fi decăzută din drepturile de mama?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot fi decăzută din drepturile de mama?

Buna ziua am o întrebare sunt măritată de 10 ani am un copil de 9 ani si am trimis niște poze nude cu mine la niște bărbați si am niște conversații indecente care a aflat toată lumea de ele inclusiv soțul meu ce îmi poate face ? Cu aceste poze și conversații ? Pot fii decăzută din drepturi ?
Nu puteti fi decăzuta din drepturi dar poate obține el copilul în funcție de cum se va desfășura procesul.
Nu este insa obligatoriu sa castige el minorul.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Dacă au mai apărut și niște video indecente cineva a vrut sa mi facă rău cu toate conversațiile și pozele nu pot fii decăzută ? El așa mă amenintă

gi-jane2, moderator
Pozele respective sunt un motiv temeinic pt divort,pt o eventuala , custodie exclusiva"" judecatorul va aprecia daca comportentul dvs pune in pericol dezvoltarea morala a minorului.
În caz de proces aveti garantat dreptul la apărare.
Aceasta înseamnă că aveti dreptul de a va apăra si a respinge ceea ce va acuza de ceva anume.

Imoralitatea poate afecta relațiile personale cu minorii dar discuțiile pe aceste teme sunt deosebit de complexe.

După părerea mea aveti sanse la custodie comună indiferent de circumstante.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

În caz de proces aveti garantat dreptul la apărare.
Aceasta înseamnă că aveti dreptul de a va apăra si a respinge ceea ce va acuza de ceva anume.

Imoralitatea poate afecta relațiile personale cu minorii dar discuțiile pe aceste teme sunt deosebit de complexe.

După părerea mea aveti sanse la custodie comună indiferent de circumstante.

Daca noi nu suntem in țara locuim in Anglia el poate actiona de aici sa fie reprenzentat de un avocat in tara ? El neavând certificatul de naștere aici , Poate incepe procedurile de aici ? cât durează aceste proceduri când pot afla dacă a intentat ceva ? Momentan strânge probe împotriva mea și nu zice nimic
alexaa.gheorghe@gmail.com, utilizator