Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Retributii salariale cuvenite
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Retributii salariale cuvenite

Buna ziua,
In urma colaborarii la o firma, in momentul in care am incheiat contractul mi se cuvenea o suma de bani. Luna in curs ( februarie) + suma aferenta pentru 84 zile de concediu. Dupa o discutie cu seful meu au spus ca voi primi si patru luni salarii compensatorii. Din suma cuvenita o treime se retinea pentru o plata catre un credit bancar, iar restul trebuia sa-l primesc.

Din toate aceste sume am primit doar o treime, iar restul nu vor sa-l mai vireze. Suma catre executorul judecatoresc nu s-a efectuat inca.
Intrebarea este daca o pot face dupa ce s-au declarat niste sume catre CAS si celelalte institutii competente.
Multumesc.
GabrielaGerea, utilizator