Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Amanarea initiala a pronuntarii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Amanarea initiala a pronuntarii

Buna seara

Ma scuzati pentru deranj. Si va multumesc pentru toate raspunsurile primite pana acum.
S.a solutionat divortul pe acordul partilor. Si nu ni s.a mai comunicat de catre instanta verbal ca ar trebui sa ne mai prezentam la vreo sedinta. Pe portalul justitiei apare urmatoarea postare:
Ora estimata: 08:30/2.05.2018
Complet: C 3 Familiei
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amâna pronuntarea la data de 17.05.2018. Pronuntarea hotărârii se va face prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei. Pronuntata in sedinta publica astăzi,02.05.2018
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 02.05.2018

Nelamurirea mea este daca, este necesara prezenta partilor la sedinta din data 17 mai 2018? Cu respect. Laura
Buna seara,
Nu este nevoie sa va mai prezentati.
Toate eventualele amanari de acum inainte tin de bucataria interna a instantei ne mai fiind necesara prezenta dumneavoastra.
Multumesc frumos pentru raspuns. Cum pot intra in posesia hotararii? Mi se trimite prin posta? Cu respect. Laura