Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Geamuri prea aproape de limita de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Geamuri prea aproape de limita de proprietate

Un vecin a cosntruit cam la 1 m o casa si are geamuri orientate catre curtea mea. Initial a promis ca le va acoperi cu folie avand doar nevoie de lumina pe casa scarilor. Dar nu a facut-o pana acum. Ce ar trebui eu sa fac in acest caz? Cine raspunde de acordarea unor astfel de autorizari si cum pot sa vad daca ce a facut coincide cu proiectul autorizat? Multumesc.
Puteti proàmova
o actiune privind servitutea de vedere deorece ferestrele au o deschidere nepermisa de Codul civil