Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pierdere asigurare pensionar bolnava de schizofrenie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pierdere asigurare pensionar bolnava de schizofrenie

Bună ziua, mama mea are schizofrenie și ia fost acordata o pensie pe caz de boala fiindcă nu avea vârstă de pensionare. Nu a mai fost la controale și i sa suspendat pensia asa ca acuma nu mai este asigurata. Prezentând diagnosticul ei este suficient pentru a reanuda pensia sau mereu o sa fie obligata sa se duca la control lucru pe care nu vrea să-l facă fiindcă nu acepta ca are boala și nu-și ia tratamentul.
Nadia9, utilizator
Trebuie să meargă lunar la medicul psihiatru să-i completeze programul recuperator, și să-i elibereze rețeta cu medicamente.