Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Refuz inregistrare copil la nastere
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Refuz inregistrare copil la nastere

Buna ziua
Am un caz in care o angajata nu doreste sa inregistreze copilul (nu vrea sa ii obtina certificat de nastere). Aceasta doreste sa intre in concediu de crestere si ingrijire copil. Nu stiu cum sa procedez. Pot sa-i suspend contractul si sa-i eliberez adeverinta pentru CIC?
Mentionez ca certificatul medical constatator al nascutului viu l-am primit.
Multumesc pentru ajutor!
Puteti sa-i suspendati c.i.m. si sa-i completati adeverinta de venituri pentru CCC.