Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Parteneriat pentru folosirea la comun a logisticii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Parteneriat pentru folosirea la comun a logisticii

Sunt asociatul unic al unui SRL (microintreprindere) care activeaza in domeniul post-productiei video. Am achizitionat destul de multa tehnologie pentru desfasurarea activitatii si am contracte in desfasurare.

Sotia mea vrea sa deschida un SRL care sa aplice la programul StartUp Nation. Dorim ca noua firma sa ofere servicii complementare, care ar putea aduce noi clienti pentru ambele entitati. Noul SRL ar avea acelasi cod CAEN cu cel existent.

Putem face un parteneriat oficial care poate fi stipulat ca oportunitate in planul de afaceri al noii firme? Sau exista vreun conflict de interese?

Multumesc!
Totodata, as dori sa stiu daca angajarea mea ca administrator la noua firma ar genera conflict de interese.
Multumesc!