Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

autorizatie de constructie

Trebuie autorizatii de constructie pentru urmatoarele lucrari:
1) schimbarea acoperisului cu placi bituminoase a unei anexe cu tigle metalice
2) construirea unui anexe pentru lemne ca sa nu le ploua, formata din 6 stalpi peste care se pune un acoperis din tigla metalica iar pe jos se betoneaza
rrocambole, utilizator
Da, aveti nevoie de autorizatie de construire pentru ambele lucrari.