avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie/plan de constructie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie/plan de constructie

Buna ziua,
Vreau sa imi construiesc un hambar pe stalpi de teava prinsi in beton si cu acoperis de lemn acoperita cu tigla.
Intrebarea mea este :
Am nevoie de proiect sau autorizatie de constructie?

Pentru construirea unui hambar aveti nevoie de autorizatie de construire, conform Legii 50/1991 privind autorizarea executarii lucrarilor de constructii, hambarul fiind o anexa gospodareasca pentru construirea careia legea prevede obtinerea unei autorizatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie de constructie IancuV IancuV Am prins in beton 6 tevi si de asupra am facut un acoperis cu tigla doar atit fara sa-l ingradesc unde am depozitat lemnele de foc,acum un vecin ma ameninta ca ... (vezi toată discuția)
Veranda Irgo Irgo Buna seara! Pentru construirea in regie proprie a unei verande din structura metalica, acoperita cu tigla metalica, este nevoie de autorizatie de constructie? ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de constructie rrocambole rrocambole Trebuie autorizatii de constructie pentru urmatoarele lucrari: 1) schimbarea acoperisului cu placi bituminoase a unei anexe cu tigle metalice 2) construirea ... (vezi toată discuția)