Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general va rog urgent un raspuns!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

va rog urgent un raspuns!

In anul 2005, dupa 5 luni unui angajat i-a incetat contractul de munca cu acordul partilor.Acesta a actionat in judecata societatea pt a i se acorda drepturile salariale pe ultimele 2 saptamani lucrate si compensarea in bani a C.O. neefectuat pe anul 2005.
Instanta i-a dat castig de cauza, societatea ii va plati sumele datorate.
Intrebarea este urmatoarea: pentru drepturile salariale stiu, dar pt drepturile care se i cuvin pt cele 5 zile de CO nefectuat si neprins in lichidare cum se procedeaza? Aceste drepturi sunt niste drepturi cu impunere finala sau nu? Adica, mai trebuie sa viram la Sanatate, Somaj, Pensii ceva tinand cont ca el nu mai e angajat al firmei sau nu?
treb sa dai dariile