Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Abuz de putere cu vatamare fizica
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Abuz de putere cu vatamare fizica

Buna ziua. Este vorba de nepotul meu de 21 de ani , care a fost chemat la politie , banuit ca a fost autorul unei spargeri de locuinta. A fost pus sa dea declaratie, ca unde a fost in cutare timp. Copilul sa conformat , a scris declaratia , si a fost batut peste mana cu bastonul de cauciuc.A fost lovit pana ii sa invinetit palma si sa umflat palma cauzandu-i o durere insuportabila. Acest procedeu militienesc vreau sa-l combat in justitie. Ce merita acest tortionar ?Care sunt pasii pentru al pedepsi pe politist , care a dat dovada de abuz de putere si cu vatamare corporala , lovindul cu bastonul.
victor1906, utilizator
Trebuie sa depuna plangere penala impotriva lui. Si-a scos CML?
Nu are CML

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Trebuie sa depuna plangere penala impotriva lui. Si-a scos CML?

Sa mearga sa isi scoata. Cand s-a intamplat?
Cu o luna în urma...Am doar pozele făcute cu telefonul