Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... asigurãri ºi ANPC
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

asigurãri ºi ANPC

Vreau sa va supun atentiei un aspect privind problema asiguratilor care s-au adresat cu reclamatii privind modul de rambursare a contravalorii daunelor.La Vrancea s-au inregistrat 29 de reclamatii privind neprimirea sau primirea unui procent mai mic de la societatile de asigurari pentru posesorii de autoturisme care au facut asigurare si au efectuat reparatii.Un numar de 14 reclamatii au fost redistribuite de catre comisarii protectiei consumatorilor catre Comisia de Supraveghere a Asigurarilor.Sa intelegem ca pe viitor consumatorii pagubiti sa nu sa se mai adreseze protectiei consumatoirlor si sa faca plangere direct la comisia de supraveghere?
PAI SE PARE CA ACEST ORGAN ESTE "MAI INDRITUIT SA IA MASURI" PTR CA SI OPC CRED CA SE INDREAPTA TOT SPRE ANPC