Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cumulare venituri CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cumulare venituri CCC

Bună ziua,
Dacă am pensie de invaliditate și contract de munca pe 4 ore se cumulează veniturile pentru stabilirea cuantumului indemnizației pentru concediul de creștere a copilului?
Mulțumesc!
Da, se cumuleaza cele doua venituri.
Iar pensia se sistează pe perioada concediului?
Mulțumesc!
Pe perioada acordării indemnizației pentru creșterea copilului, plata pensiei de invaliditate și a venitului de completare, acordate potrivit legii, nu se suspendă.