avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 853 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Acte asigurare de sanatate si pensie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Acte asigurare de sanatate si pensie

Buna seara. Eu nu lucrez in prezent.
Venitul il asigura sotul. Ce acte sunt necesare si ce pot face pentru asigurare medicala si unde pot cotiza pentru fondul de pensii sau cum se numeste. Unde trebuie sa merg si ce acte sa semnez?

Alte discuții în legătură

Cas - contributia pe care o platesc ca pf include automat si o cotizatie la fondul de pensii public? ContSters89081 ContSters89081 Buna seara. Desi am postat intrebarea si la categoria CONTABILITATE (Contabilitate si fisc), revin deoarece poate este mai adecvat sa o pun in categoria ... (vezi toată discuția)
Pensionara casatorita, dreptul la pensie icoman icoman Buna seara. Ma interesez ptr mama mea, care a fost casnica si a avut grija de 4 copiii ... iar acum are 63 ani. Șotul trece acum la pensie adică in ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa aflu daca angajatorul meu a platit toate contributiile? ContSters66930 ContSters66930 Cum pot sa aflu sau de unde pot sa aflu daca angajatorul meu a platit la stat toate contributiile pe care el mi le-a oprit? (vezi toată discuția)