Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Regularizare decont TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Regularizare decont TVA

Buna ziua,

Am o nelamurire: in decontul de TVA la rubrica cu livrari de bunuri si prestari servicii, din neatentie am trecut sume gresite, mai mari decat cele reale. Se pot trece in urmatorul decont de TVA, la rubrica de regularizari taxa colectata, sume cu minus, prin care sa obtin TVA-ul corect?
george-neagu, moderator
Trebuie sa faceti la Anaf cerere de corectare erori materiale..in care treceti rd.si sumele corecte
.va mai trebuie balanta de verificare ,registru de cumparari si vanzari....