Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Proces verbal confiscare marfa
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Proces verbal confiscare marfa

Buna ziua. Pe data de 03.05, in urma unui control la magazinul unde lucrez, mi-au fost solicitate documentele marfurilor. Le-am prezentat organelor de control facturile dar nu am putut prezenta si N.i.R. urile deoarece nu se aflau la magazin fapta care spun ei contravine cu art.1 alin.1 lit.A din L12/1990. In urma acestor constatari agentul de politie a hotarat sa ma sanctioneze cu avertisment conform art.2, alin.1 din L12/1990 si totodata a dispus confiscarea bunurilor "care a ales dumnealui" in baza art.3 din L12/1990. Acum va rog dati-mi un sfat, ce as putea face tinand cont de faptul ca marfa confiscata are factura de provenienta.
Sa contestați măsura confiscării in instanta.