avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Inginer RTE
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Inginer RTE

Buna ziua
O firma de constructii care executa doar manopera pt.un constructor-beneficiar ,este vorba de placare cu polistiren, este obligata sa aiba un inginer RTE?Pt.ca in urma unui control de la CSC ne cere asa ceva....
Practic executia lucrarii este urmarita de inginerul beneficiarului....nu se face plata decat daca este in regula....
ca rog mult un raspuns.....multumesc!
Cel mai recent răspuns: Petre Enache , Avocat 02:11, 9 Mai 2018
Da. Este necesar. Il angajați part-time.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. pentru a obtine autorizatia de constructie a unei ... RalucaMi RalucaMi Buna ziua. Pentru a obtine autorizatia de constructie a unei case mi s-a cerut sa platesc urmatoarele taxe: 0.5 din valorea acesteia la primarie 0.1 la ... (vezi toată discuția)
Foarte urgent - manopera in situatiile de lucrari in constructii mercur_ro mercur_ro Am intrebat trei persoane care lucreaza la firme de costructii diferite si toate mi-au spus acelasi lucru: cheltuielile directe cu materialele si manopera ... (vezi toată discuția)
Procedura autorizare rte davidv davidv Buna ziua! Referitor la Procedura de autorizare RTE am o intrebare! sper sa ma puteti ajuta sa aflu un raspuns. De ce in noua procedura nu este introdusa ... (vezi toată discuția)