Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bebeluș 10 luni trecut la intretinere!!
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bebeluș 10 luni trecut la intretinere!!

As dori si eu o lamurire in privinta bebelusilor bagati la intretinere!! Multumesc
Nu exista dispozitie in vigoare care sa conditioneze introducerea la intretinere in raport de criterii de varsta,sex convingere politica ,religioasa,sau alte criterii
Dispozitia in vigoare prevede obligatia introducerii la intretinere a persoanelor care domiciliaza provizoriu minimum 15 zile/luna sau definitiv in imobil
Exista o modificare legislativa Legea nr. 67/2017 pentru completarea art. 47 din Legea nr. 230/2007 privind înființarea, organizarea și funcționarea asociațiilor de proprietari, prin care se prevede posibilitatea scutirii de la plata parti comune minor pana la 3 ani -dar acordarea facilitatii este conditionata de hotararea adunarii generale a proprietarilor din imobil
Multumesc frumos pt. lamurire!!