avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1441 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bebeluș 10 luni trecut la intretinere!!
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bebeluș 10 luni trecut la intretinere!!

As dori si eu o lamurire in privinta bebelusilor bagati la intretinere!! Multumesc
Cel mai recent răspuns: Big Dragon , utilizator 20:42, 8 Mai 2018
Nu exista dispozitie in vigoare care sa conditioneze introducerea la intretinere in raport de criterii de varsta,sex convingere politica ,religioasa,sau alte criterii
Dispozitia in vigoare prevede obligatia introducerii la intretinere a persoanelor care domiciliaza provizoriu minimum 15 zile/luna sau definitiv in imobil
Exista o modificare legislativa Legea nr. 67/2017 pentru completarea art. 47 din Legea nr. 230/2007 privind înființarea, organizarea și funcționarea asociațiilor de proprietari, prin care se prevede posibilitatea scutirii de la plata parti comune minor pana la 3 ani -dar acordarea facilitatii este conditionata de hotararea adunarii generale a proprietarilor din imobil
Multumesc frumos pt. lamurire!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociatie -inscriere copil mai mic de 3 ani luminita29 luminita29 Buna ziua, va rog sa ma lamuriti. Asociatia de proprietari imi poate pune copilul mai mic de 3 ani la plata asociatiei? (vezi toată discuția)
Nou-nascut la întreținere carmencalineata carmencalineata Buna seara! Va rog sa.mi spuneti dacă e obligatoriu sa.mi treaca bebelusul la întreținere, daca asa scrie in lege sau ce pot face sa nu.l treaca timp de cei ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli comune pt nou nascuti rodikontro rodikontro Buna ziua. Va rog sa imi spuneti daca pentru copii intre 0-3 ani, se calculează cota parte la cheltuieli comune??? După legea veche dar și după legea noua. ... (vezi toată discuția)