Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia anticipata

Sunt barbat am o vechime de 35 ani lucrati in tara si 4 ani in strainatate,intrebarea mea este daca cei 4 ani lucrati in strainatate cu contract legal se adauga linga cei 45 ani cotizati in tara pt ca sa ma penalizeze mai putin la pensie anticipata.
giorgio24, utilizator
Se adauga la stagiu.
Nu intra in calculul pensiei.