Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie de incetare a CIM in loc de semnatura scrie la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie de incetare a CIM in loc de semnatura scrie la cerere

am primit astazi dupa lungi insistente pe mail decizia de incetare a cim, dar in loc de semnatura mea ca am luat la cunostinta scrie LA CECERE. ESTE CORECT?
iulianmihu, utilizator
Unde scrie la cerere? la motivul incetarii?

In ce fel a incetat CIM?

Incercati sa fiti putin mai explicita (nu faceti economie de cuvinte)
Si a fost inregistrata la ITM cu "LA CERERE" in loc de semnatura?
DA are si nr de inregistrare la ITM si pe langa toate demisia a fost modificata. Eu am scris-o la calculator intr-un anumit fel si acum este modificata, adica taiat cu pixul si scris deasupra ceea ce a vrut sau ia convenit angajatorului.
iulianmihu, utilizator
1. Puteti actiona in instanta pe angajator pentru anularea deciziei de incetare a CIM. O faceti la Tribunalul din judetul unde aveti domiciliul sau resedinta. Fiind litigiu de munca nu platiti taxe.
2. Ar fi bine sa faceti o reclamatie la seful ITM care a inregistrat decizia, sa vada ce functionari competenti are!
Si de demisia modificata ce-mi puteti spune?