avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie de incetare a CIM in loc de semnatura scrie la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie de incetare a CIM in loc de semnatura scrie la cerere

am primit astazi dupa lungi insistente pe mail decizia de incetare a cim, dar in loc de semnatura mea ca am luat la cunostinta scrie LA CECERE. ESTE CORECT?
Ultima modificare: Joi, 29 Octombrie 2009
iulianmihu, utilizator
Cel mai recent răspuns: iulianmihu , utilizator 20:45, 29 Octombrie 2009
Unde scrie la cerere? la motivul incetarii?

In ce fel a incetat CIM?

Incercati sa fiti putin mai explicita (nu faceti economie de cuvinte)
Si a fost inregistrata la ITM cu "LA CERERE" in loc de semnatura?
DA are si nr de inregistrare la ITM si pe langa toate demisia a fost modificata. Eu am scris-o la calculator intr-un anumit fel si acum este modificata, adica taiat cu pixul si scris deasupra ceea ce a vrut sau ia convenit angajatorului.
Ultima modificare: Joi, 29 Octombrie 2009
iulianmihu, utilizator
1. Puteti actiona in instanta pe angajator pentru anularea deciziei de incetare a CIM. O faceti la Tribunalul din judetul unde aveti domiciliul sau resedinta. Fiind litigiu de munca nu platiti taxe.
2. Ar fi bine sa faceti o reclamatie la seful ITM care a inregistrat decizia, sa vada ce functionari competenti are!
Si de demisia modificata ce-mi puteti spune?

Alte discuții în legătură

Modificare demisie iulianmihu iulianmihu O cunostinta a fost santajat sa-si dea demisia. In monentul cand a scris demisia era angajat la SC PHOENIX, dar demisia si-a dat-o pentru firma METROPOLIS, AU ... (vezi toată discuția)
Lncetare contract cosmin20141 cosmin20141 Buna ziua, Doresc sa stiu daca am fost la o firma, unde dupa cateva interviuri mi-au spus ca ma aleg pe mine din multi candidati, am facut o cerere de mana ... (vezi toată discuția)
Litigiu de munca Nina1 Nina1 Angajatorul a completat si semnat in numele meu cererea de demisie pe care a anexat-o la cererea de incetare a CIM.In prealabil a completat si semnat in numele ... (vezi toată discuția)